top of page

OHSAA State semifinal pairings announced

Division I State Semifinals – Friday, Nov. 24

   Region 2 vs. Region 4 at TBA

   Region 1 vs. Region 3 at TBA

 

Division I Regional Finals – Friday, Nov. 17

Region 1 - 1 Lakewood St. Edward (11-1) vs. 6 Medina (9-3) at Parma Byers Field at Robert Boulton Stadium

Region 2 - 6 Dublin Coffman (9-3) vs. 12 Springfield (8-5) at Hilliard Darby High School

Region 3 - 2 Hilliard Bradley (12-1) vs. 4 Upper Arlington (10-3) at Historic Crew Stadium 

Region 4 - 3 Wester Chester Lakota West (11-2) vs. 5 Cincinnati Archbishop Moeller (9-4) at Mason Tri-Health/Beacon Stadium

 


Division II – Friday, Nov. 24

   Region 7 vs. Region 8 at TBA

   Region 5 vs. Region 6 at TBA

 

Division II Regional Finals – Friday, Nov. 17

Region 5 - 1 Akron Archbishop Hoban (11-1) vs. 2 Cuyahoga Falls Walsh Jesuit (12-1) at University of Akron InfoCision Stadium

Region 6 - 1 Avon (13-0) vs. 3 Medina Highland (11-2) at Strongsville Pat Catan Stadium

Region 7 - 1 Massillon Washington (13-0) vs. 3 Uniontown Green (10-3) at North Canton Hoover Memorial Stadium

Region 8 - 1 Cincinnati Anderson (12-1) vs. 3 Cincinnati Withrow (12-1) at Cincinnati Princeton Jake Sweeney Automotive Stadium

 


Division III – Friday, Nov. 24

   Region 9 vs. Region 10 at TBA

   Region 11 vs. Region 12 at TBA

 

Division III Regional Finals – Friday, Nov. 17

Region 9 - 1 Youngstown Ursulina (13-0) vs. 7 Chardon (10-3) at Ravenna Portage Community Bank Stadium, Harry Gilchrist Field

Region 10 - 1 Toledo Central Catholic (13-0) vs. 3 Tiffin Columbian (11-2) at Clyde Robert J. Bishop Jr. Stadium

Region 11 - 1 Columbus Bishop Watterson (12-1) vs. 7 Bellefontaine (11-2) at Marion Ohio Health Field at Harding Stadium

Region 12 - 1 Hamilton Badin (13-0) vs. 6 Celina (11-2) at Trotwood-Madison Miami Valley Hospital SportsPlex

 


Division IV – Friday, Nov. 24

   Region 13 vs. Region 14 at TBA

   Region 15 vs. Region 16 at TBA

 

Division IV Regional Finals – Friday, Nov. 17

Region 13 - 1 Canton South (13-0) vs. 6 Struthers (10-3) at Tallmadge Larry Bagnoli Stadium

Region 14 - 1 Sandusky Perkins (12-0) vs. 2 Cleveland Glenville (10-2) at Elyria Mercy Field at Ely Stadium

Region 15 - 1 Steubenville (12-1) vs. 2 Thornville Sheridan (12-1) at New Philadelphia Quaker Stadium

Region 16 - 4 Kettering Archbishop Alter (10-3) vs. 6 Cincinnati Wyoming (12-1) at Monroe Hornet Stadium

 


Division V – Friday, Nov. 24

   Region 17 vs. Region 19 at TBA

   Region 18 vs. Region 20 at TBA

 

Division V Regional Finals – Friday, Nov. 17

Region 17 - 1 Perry (13-0) vs. 2 Canfield South Range (12-1) at Twinsburg Tiger Stadium

Region 18 - 1 Liberty Center (13-0) vs. 6 Coldwater (12-1) at Lima Spartan Stadium 

Region 19 - 4 Canal Winchester Harvest Prep (11-1) vs. 7 Wheelersburg (9-3) at Athens Joe Burrow Stadium

Region 20 - 1 Germantown Valley View (12-1) vs. 2 Waynesville (11-2) at Springboro CareFlight Field at Watkins Stadium

 


Division VI – Friday, Nov. 24

   Region 21 vs. Region 23 at TBA

   Region 22 vs. Region 24 at TBA

 

Division VI Regional Finals – Friday, Nov. 17

Region 21 - 1 Kirtland (12-1) vs. 3 Mogadore (10-2) at Macedonia Nordonia Boliantz Stadium

Region 22 - 1 Columbus Grove (11-2) vs. 2 Bluffton (12-1) at Findlay Donnell Stadium

Region 23 - 1 Sugarcreek Garaway (13-0) vs. 2 West Jefferson (12-1) at Zanesville Sulsberger Stadium

Region 24 - 2 Versailles (11-2) vs 8 Anna (8-5) Sidney Memorial Stadium

 

Division VII – Friday, Nov. 24

   Region 26 vs. Region 28 at TBA

   Region 25 vs. Region 27 at TBA

 


Division VII Regional Finals – Friday, Nov. 17

Region 25 - 1 Dalton (11-1) vs. 2 Danville (13-0) at Dover Crater Stadium

Region 26 - 5 Hamler Patrick Henry (11-2) vs. 6 McComb (11-2) at Napoleon Buckenmeyer Stadium

Region 27 - 1 Reedsville Eastern (12-1) vs. 3 Caldwell (10-3) at Vincent Warren Warrior Stadium

Region 28 - 1 Maria Stein Marion Local (13-0) vs. 2 Ansonia (13-0) at Piqua High School Alexander Stadium


0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page